Illmitz po šieste

Illmitz

Tento rok som v Illmitz pomerne dosť často, ale teraz si dám asi od tohoto miesta nejaký čas pokoj, voda pomaly vysychá a vtáky sú kdesi pozaliezané.

Opäť sme vybehli po práci a pred šestnástou hodinou popoludní sme sa “zašili” a čakali.

Okolo bolo počuť iba škrekot čajok a sem tam zvuky dudkov. V bývalom preplnenom “jazierku” boli kazarky, cíbiky a šabliarky. Tesne ponad kaluže poletovali malé mušky  na ktorých hodovali mladé šabliarky a dospelé jedince, ich druhu, im zatiaľ robili ochranu na zemi a aj vo vzduchu. Odháňali hlavne vrany, ale dokonca aj dravce.

Jediný, kto im nevadil boli snáď kazarky a dudky. Dudkov sme videli iba dvoch a aj to len na chvíľu, už nenosili rôzne červíky a pod. v pravidelných intervaloch. Asi ich mladé už vyleteli z hniezda, alebo sme tu boli v nesprávnom čase.

So slnkom v chrbte odchádzame k autu a opúšťame Illmitz. Keď už nič nečakáme z kríkov sa ozve frajer na záver. Dnes ním je Trasochvost žltý. Cvak, cvak a už letí preč.

Ďalšia pekná prechádzka v krásnom prostredí a rozlúčenie sa s obyvateľmi rezervácie, tak snáď sem zavítam zas v jarnom období.

 

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

 

Pridaj komentár