Illmitz na bicykli, aj vlakom

Illmitz

Illmitz som už v mojich článkoch spomínal viac krát, toto bude 7 krát a predsa trochu ináč.

Väčšinou chodievame do Illmitz fotiť vtáčiky, ale v sobotu 9.9.2017 sme mali na pláne ísť bicyklom z Bratislavy a naspäť. Ako to už býva, plány sa často menia 🙂 S Maroškom sme sa dávno nevideli. Zarozprávali sme sa a potom sme ešte opravovali defekt a menili plášť, štelovali brzdy… Také tie technické veci, ktoré netreba viac rozpisovať. Skrátka po obede sme zistili, že do tmy už by sme to neotočili a tak sme išli vymýšľať plán B. Z tisíc možností sme vybrali tú najviac “strelenú”.

Čo tak ísť vlakom z Bratislavy-Petržalky do Neusiedl am See?

Naštartovali sme internet a cez cp vlaky zistili, že o 14:15 nám ide vlak, s jedným prestupom cez Parndorf Ort*, mali sme na to skoro hodinu a to je z centra, na železničnú stanicu Bratislava-Petržalka, dosť času. V podstate to je veľmi jednoduché, na stanici sme si kúpili cestovné lístky (v čase písania článku bola cena lístka na vlak pre jednu osobu 7,30 €, vrátane bicykla), počkali na vlak a za 40 minút sme boli v Neusiedl am See.

Okolo 15:00 sme vyrazili zo stanice a dobrodružstvo na bicykli začalo. Cesta bola kombinácia asfaltu a akéhosi štrkopiesku, všetci cyklisti, vrátane nás, boli zaprášený na bielo, vyzerali sme ako mlynári 🙂  Cestou tam sme chytili protivietor a hoci sme boli najrýchlejší na trase, cesta nám trvala hodinu a štyridsať minút. Prešli sme si okolie Neziderského jazera a prišli až na “naše” fotografické miesta. Tam, kde bola pred pár mesiacmi voda, teraz sa nachádzala púšť a step. Aj keby sa zdalo, že to je nezaujímavé, nieje tomu tak. Zhruba po hodine a pól sme sa museli vrátiť naspäť. Našťastie nám teraz vietor fúkal do chrbta a cesta trvala tesne pod hodinu. Pri rýchlosti 27 km/h sme vyslovene “preleteli” terénom. Tomu sa hovorí vietor do plachiet 😉

Ak by som mal trasu nejako zhrnúť, patrí k tým menej náročným. Je skôr takou vyhliadkovou, lebo je sa stále na čo pozerať. Prešli sme cca 40 km, je to moc, či málo? Podľa mňa na poobedie tak akurát. Ak to miesto poznáš, tak vieš o čom píšem, ak nie, tak to môže byť tip práve pre teba.

 

 

*Pozor, v obci Parndorf sú dve zastávky, treba vystúpiť až na Parndorf Ort, tá je až druhá v poradí!

Pridaj komentár