Mariazell 2017 (21.7 – 23.7.)

Mariazell 2017

Tak a je to tu, piaty ročník cyklopúti Mariazell 2017 sme opäť zvládli. Boli sme klasicky na tri dni.

Prvý deň sme sa doviezli autami do obce Traisen a odtiaľ sme už išli bicyklami rovno na cyklotrasu, Traisental radweg. Väčšina chcela ísť mimo diaľnice, čo sa nakoniec ukázalo ako hlúposť. A tak sme, aj kvôli obchádzke pri Badene, prišli na miesto štartu cca o hodinu neskôr. Ak pôjdeš do týchto končín, tak radšej choď po diaľnici, v konečnom dôsledku to je nielen rýchlejšie, ale aj lacnejšie.

Napriek časovému sklzu, sme vyrazili s úsmevom na tvárach. Bolo teplo, ale bolo to znesiteľné. Cyklistov nebolo veľa, ale zopár sme ich stretli. Cesta nám ubiehala rýchlo. Bicyklovalo sa mi tak príjemne, že som sa musel vyslovene donútiť na to aby som zastavil a fotografoval.

Prvú prestávku sme dali v kempe za Kernhofom, na kávičke a druhú pri Hubertussee. Ešte jednu kratšiu pauzu sme si dali pri pútnickej bráne a zrazu sme boli v Mariazelli.

Pred tým ako sme sa išli zaevidovať do ubytovne, sme ešte rýchlo nakúpili v obchode. Platili sme už po záverečnej, za čo sme boli personálu veľmi vďační.

Deň sme ukončili spoločnou večerou v záhrade kláštora školských sestier sv. Františka, v ktorom sme boli ubytovaní.

Druhý deň už tradične bol voľnejší, do obeda sme išli k jazeru Erlaufsee. Po ceste k nemu sme videli aj malý parný rušeň, mali tuším 120. výročie železnice. Celkom milé prekvapenie. Po obede sme ešte vybehli na kalváriu.

Pri spoločnej večeri sme sa dohodli na pláne ďalšieho dňa a išlo sa spať. Teda iba ten, kto chcel. Ja som si večer nabalil už aj veci na ďaľší deň, aby som toho ráno nemal veľa.

Tretí a zároveň posledný deň, je vždy taký tichší, predsa len sa ťažko odchádza. Ešte aj počasie z rána “plače”, ale počas raňajok a pripravovania sa to vypršalo. V podstate, čo sem chodím sedem* rokov, tak vždy pršalo a tak to má byť.

Vzduch ostal po daždi veľmi príjemný a išlo sa nám opäť veľmi príjemne.

Ak by som mal tento ročník zhrnúť, tak bolo prudko nádherne. Ak to vyjde, tak zas o rok si to prejdeme. Už sa teším.

Prajem Ti kopec podobných zážitkov.

 

 

* v tejto zostave sme tu boli piaty rok. Napísal som siedmy, lebo pred tým som sem išiel už dva krát. Z toho raz úspešne a raz neúspešne. To len pre vysvetlenie 🙂

Pridaj komentár