Milé prekvapenie v Illmitz

milé prekvapenie

Do oblasti Illmitz chodím veľmi rád, väčšinou tam zažijem milé prekvapenie.

Tento krát bolo milé prekvapenie až na záver. Bol ním srnec “vodný”.

Ale poďme pekne po poriadku. S kamarátom Marošom sme sa dohodli, že spojíme opäť cyklistiku s fotografovaním. Kvôli ušetreniu energie a času, sme sa rozhodli to všetko skombinovať s vlakmi. Tak ako minulý rok, aj teraz sme išli z Petržalky. Jediné na čo si treba dať pozor je prestup na druhej zastávke v Pandorf Ort. Teraz ju prerábali, ale dalo sa to stihnúť. Odtiaľ to je do stanice Neusiedl am See len jednu zastávku.

Potom už sme pokračovali bicyklami po cyklotrase. Prestávku sme si dali v obchode, kde sme si nakúpili občerstvenie. Zhruba po hodine a pól sme boli už pri Seewinkel a postupne sme sledovali okolitý život. Vtáky sem ešte len prilietajú. Ale napríklad také husi už majú mladé húsatka. Verím tomu, že sem čoskoro priletia aj ďalšie druhy. Videli sme volavky, šabliarky, šišili, husi, kormorány, rôzne druhy kačiek, všadeprítomné čajky atď. Tie čo sa ako tak podarili, sme aj nafotili.

Čas sa krátil a my už sme sa zberali na vlak. V tom niečo veľké vošlo do vody. Videl som to, o čom sa mi doteraz len mohlo snívať, je to niečo úžasné. Bol to srnec, ktorý si krátil cestu krížom cez vodu. Vietor fúkal smerom k nám a tak nás nezavetril. Urobili sme pár záberov a potom sme ho už len pozorovali. Nádhera.

Keď zmizol v húští, pobrali sme sa rýchlo na vlak. Našťastie sme to stihli a ešte sme aj chvíľku čakali.

Ďalší príbeh za mnou a som zvedavý čo ma tu čaká nabudúce. Ale dosť bolo slov, pozri si radšej video prezentáciu, ktorú som pre teba vytvoril:

 

* trasa tam a späť

Pridaj komentár