Odkazy, ktoré mám rád – turistika

Blíži sa koniec roku a po dlhšej dobe som si prechádzal svoj blog. Zistil som, že niektoré odkazy, ktoré som sem dal sú už nefunkčné. Zrušené som vymazal a tie ktoré sa iba zmenili som “prelinkoval”.

Tu sú odkazy na stránky, ktoré používam a moje postrehy k nim:

HIKING.SK je to prvá stránka o turistike s ktorou som sa stretol. Pravidelne sem pribúdajú články, je tu veľa rád, návodov, testov, tipov … Môžem iba potvrdiť, že tak ako to majú písané, že posledná zastávka pred cestou na hory, to aj platí. Postupom rokov som v nej našiel viac a viac funkcií. Pribudla sem napr. aj cyklo sekcia, ktorá sa tiež viac a viac rozvíja. Tak ako aj cykloturistika na Slovensku v posledných rokoch. Sú tu aj sekcie Bazár, Skialp, Galéria, Fórum …

Dalo by sa tu ešte popísať veľa riadkov, pretože je to z môjho pohľadu naozaj profi stránka. Najlepšie bude ak prejdete na stránku a presvedčíš na vlastné oči.

Na záver by som ešte dodal, že naplno som využil tento web až keď som sa zaregistroval. Za druhé, sú tu ľudia, ktorý rovnako ako ja trávia čas vonku.

TURISTICKAMAPA.SK je súčasť stránky hiking.sk, ale pre tých, ktorý nepotrebujú články, ale chcú si len pozrieť miesta na mape, alebo naplánovať trasu je určená samostatná sekcia mapy.hiking.sk, samozrejme, že turistické mapy sa, v čase písania článku, týkajú “iba” Slovenska a sú kvalitne prepracované čo sa týka podkladových máp, ale aj funkcionality.
 
Mne sa páči, že je to ako keby balík služieb, kde si môžem vytvoriť trasu po ktorej pôjdem, alebo pozrieť trasu, ktorú som už prešiel napr. zo súboru gpx atď. Z vrstiev najviac využívam vrstvu chaty, útulne … a pramene. V minulosti som používal aj vrstvu Geocaching, ale tomu sa momentálne nevenujem.
 

Na záver dnešnej časti by som iba zhrnul, že projekt “hiking.sk” v celom svojom rozmere perfektne vyšiel. Veľa výletov, by som bez tejto stránky neuskutočnil. Prajem im do ďalších rokov veľa síl a ľudí ktorý budú tvoriť tieto stránky a veľa skvelých čitateľov.

Ak máš aj Ty nejaké tipy a myslíš, že by doplnili moje odkazy, tak šup sem s nimi 🙂

 

*naposledy upravené 27.01.2018

Pridaj komentár