Odkazy II. – cyklistika

V prvej časti som sa venoval turistike, dnes by som sa zameral na cyklo tému. Je určite veľa stránok s týmto zameraním, ale ja by som vybral odkazy na tie, ktoré sám používam najčastejšie. 


MTBIKER.SK je stránka venovaná prevažne horskej a cestnej cyklistike, obsahuje články, fórum, bazár, eshop,… ja ju najviac využívam na čítanie článkov a vo fóre sa vždy niekto nachádza, tak ak sa chcem dozvedieť napr. aktuálnu situáciu o počasí v Malých Karpatoch a pod., stačí si nalistovať príslušnú tému, prípadne sa opýtať “fóristov” a môžem vyraziť na túru.

Je prepracovaná a naozaj si tu nájde svoje témy široká skupina ľudí. Jediné čo mi na nej chýba, v čase písania článku, je sekcia cykloturistika. Uvidíme možno časom, keď pribudne väčšia skupina cykloturistov, tak aj toto doriešia.

 

NAKOLE.CZ je podobne ako mtbiker prepracovaná a vytvorená pre široký okruh záujmových skupín, ale ja na nej mám najradšej sekciu “cestování na kole” či už v blogoch, alebo v diskusii.

Je v českom jazyku, takže nemám problém porozumieť. Keď by sa aj našlo nejaké slovíčko čo nepoznám, tak sa opýtam.

Z pohľadu cykloturistiky využívam prevažne túto stránku.

 

BIKEMAP.NET je mapová stránka s trasami pre cyklistov v ktorých sa dajú vyhľadávať oficiálne trasy, alebo cyklotrasy jednotlivých užívateľov. Trasy sa zobrazujú aj s údajmi o obtiažnosti, prevýšení, poznámkami a … je to ďalší podarený projekt.

Po zaregistrovaní dokonca môžeš prispievať aj Ty svojimi trasami. Ja tam napríklad vytváram väčšinou trasy z môjho okolia, ktoré uploadujem z gpx súbor, ktorý zaznamenám prostredníctvom programu sports-tracker ktorý mám (toho času) v mobile s gps, ale dal som tam aj diaľkovú trasu a tú som editoval ručne.

Z tejto stránky sa dá prepnúť aj na ďalšie užitočné stránky ako napr. wandermap.net, ktorá je venovanú turistike a tiež ju rád využívam, hlavne pre turistiku v zahraničí a ešte aj stránky mopedmap.net, inlinemap.net a runmap.net, ktoré som ešte nevyužil, ale verím tomu, že sú rovnako kvalitné.

Je samozrejme ešte veľa zaujímavých stránok o cyklistike a možno aj lepších, ale ja som sem dal iba tie, ktoré sú mi najbližšie.

Ak máš aj Ty nejaké tipy a myslíš, že by doplnili moje odkazy, tak šup sem s nimi 🙂

 

*aktualizované 27.01.2018

Pridaj komentár