Pohodová cyklistika popri rieke Morava

Morava

Bratislava – Vysoká pri Morave popri rieke Morava a späť (cca 70 km)

 

Nemáš rád/a kopce?

Toto je pre teba ideálna trasa.

 

Ja mám rád kopce, ale sem tam si dám občas aj rovinatý terén.

Vyrazil som z Bratislavy. Z Hlavnej stanici som prešiel k mostu SNP (to je ten s tým UFO-m). Cez most som však neprešiel, pokračoval som proti prúdu po pravej strane až k hradu Devín. Tam kde sa vlieva Morava do Dunaja, som pokračoval až do Vysokej pri Morave.

Potom otočka a naspäť tou istou trasou. Dá sa tam urobiť aj rôzne okruhy, ale včera sa mi nechcelo. Mal som totiž na pláne nájsť Murárika červenokrídleho. Aj som ho našiel v skalách pod hradom, ani som netušil, že je až taký malý. Ten, kto ho kvalitne odfotografoval, musel mať dosť trpezlivosti a venovať tomu veľa času. Klobúk dole pred ním, mne sa podarili len machule (viď foto). V jeho blízkosti sa pohybovala aj žlna a popri Morave to bolo samá volavka.

Skrátka to bol taký netypický novembrový cyklovýlet, popri rieke Morava. Ak sa rozhodneš ísť do tých končín a máš aj ďalekohľad, alebo fotoaparát, tak si ho nezabudni nabaliť.

 

 

 

4 Replies to “Pohodová cyklistika popri rieke Morava”

  1. V skalách pod hradom Devín? Ja tam chodievam dosť často (na bicykli aj MHD), ale tohto vtáčika som tam ešte nemala šťastie vidieť 🙁

    1. Ahoj Daniela, ak tadiaľ chodíš častejšie, tak sa Ti to môže podariť, murárik by tam mal hniezdiť od októbra do februára, stál som tam viac ako hodinu aby som ho vôbec spozoroval, je malý a splýva so skalou a schováva sa väčšinou pri tých prasklinách. Prajem veľa šťastia pri fotolove. Milan

      1. Ďakujem za odpoveď. Už som si medzitým stihla naštudovať rozmery tohto minivtáčika, asi by som naozaj potrebovala nosiť so sebou nielen fotoaparát, ale aj ďalekohľad. No ten doma nemám 🙁 Ja tam vždy vidím iba holubov a pustovky.

        1. Tiež nemám ďalekohľad, ale jedna pani mi tam požičala na chvíľu ten jej a nemalo to chybu. Úplne iné ako cez displej.

Pridaj komentár