Somár na bicykli

Somár na bicykli

Len pre upresnenie, nepýtaj sa kto, ale čo je to ten Somár na bicykli 🙂

Somár (649 m.n.m), je asi najvyšší vrch v blízkosti Pezinka, dlhé roky som ho obchádzal, dokonca ani oficiálna cyklotrasa naňho nejde. Až tento rok (to je ale teda hanba) som ho “objavil”.

Prečo som začal jazdiť práve na Somár, keď moja tréningová trasa vždy bývala na Biely kríž?

Pretože mi túto trasu náhodne ukázal jeden známy a chodí po nej oveľa menej cyklistov ako po “diaľnici” na Biely kríž, nič v zlom, chlapci zo Včelína sú fajn a dá sa tam občerstviť, ale v sezóne je tam naozaj plno. Úžasné na tom je, že ľudia chodia bicyklovať do lesa, ale to ja moc nemusím. Som skôr introvert, túto trasu si nechávam na horšie počasie a iné ročné obdobie. Ďalšia výhoda tejto novej tréningovej trasy je, že musím vyšliapať vyššie a ponúka mi viac možností.

Jediné čo je nevýhoda, že ide čiastočne aj po turistickej trase a po trase pre kone. Zatiaľ som nemal konflikt, samozrejme, že sa správam ohľaduplne. A možno aj preto, že v čase keď chodím po nej, už väčšina ľudí je doma.

Naposledy som bol túto nedeľu a trošku som si “zamakal”, po dvoch týždňoch pauzy som bol ako odtrhnutý z reťaze. Pauzu som nemal z vlastnej vôle, veď cyklopúť do Mariazellu sa blíži, ale zo zdravotných dôvodov. Ako som tak doťahoval niečo na aute, šmykla sa mi ruka. Asi som bol unavený od tepla a plnou silou som “vpálil” palcom do plechu. Ten mi ho rozrezal na tri časti. Našťastie sa mi to do týždňa zrástlo, radšej som ho však šanoval dlhšie, predsa len ho budem potrebovať na prehadzovanie rýchlostí. Takže opäť sa ukázalo, že najslabší článok na bicykli je samotný cyklista. Ale to nie je dôležité, podstatné je že mám novú tréningovú trasu, ktorá mi trošku oživila cyklosezónu.

Ahoj, ostávam s hlavou vo vzduchu a nohami na bicykli 🙂

Trasa (gpx):

Pridaj komentár