Wildlife Rohožník

Rohožník

V drevenici pod Malými Karpatami, blízko obce Rohožník. V krbe praská drevo. Žiara svieti do celej miestnosti. Vínko je už na dne pohára. Rozhovory sú ukončené. Nastalo ticho a my ideme spať.

Je štvrtok. Prišli sme sem okolo obeda, aby sme si mohli obzrieť terén. Zajtra ráno skoro vstávame, ešte pred východom slnka.

Sme lovci? Nie. My sme iba “lovci” zážitkov a fotografií divokej prírody.

Kým zaspím, ešte si prebehnem deň. Našli sme lúku, aj s posedom. Síce je zamknutý, ale dá sa naň po konštrukcii vyliezť. Snáď ráno nebude námraza, to by sa liezlo ťažšie. Aké zvery prídu, mohli by aj diviaky, jelene, muflóny, … ? Zaspávam.

Zvoní budík. Áno je piatok. Hlboká tma. Spal som ako po narkóze, napriek tomu som hore už pred zvonením budíka. Vypínam ho.

Veci sme si nachystali už večer. Zostáva len ranná hygiena, káva, nasadíme si na hlavy čelovky a vyrážame.

Ráno sa každý obrys zdá byť jeleňom. Kým prídeme k posedu, pomaly sa začína brieždenie. Prechádzame hmlou a sme pri posede. Dávame si pod seba karimatku a vyberáme fototechniku. Potom ostáva len čakať.

Postupne, ako vychádza slnko, znižujeme ISO. Tento pocit zažívam asi prvý krát. Väčšinou fotím pri západe slnka a tam je to naopak.

Moje očakávania boli až moc veľké. V skutočnosti sa mi podarilo odfotiť srnky a muflóna. Je to málo, veľa? Dokonca ani tie fotografie nie sú z tých lepších. Zážitok to je však úplne úžasný a vychutnávali sme si tú “chvíľu”, spolu s kamarátom Marošom, až do konca.

Keď sa už zver stiahla do lesa, tak aj my sme sa stiahli, samozrejme tiež do lesa 🙂

Do drevenici sme sa vrátili až po obede, keď nás dážď “prinútil”.

Tento wildlife zážitok je o to väčší, že sa celý odohráva v októbri. Verím tomu, že to nieje môj posledný tohoto druhu.

Ak už máš za sebou podobný zážitok (kľudne napíš do komentára), tak vieš o čom píšem. Ak ešte nie a máš túžbu niečo také zažiť, tak neváhaj, aby ťa neprešla chuť.

Pekný deň a dobré svetlo Ti prajem 😉

 

Pridaj komentár